stres-hacamat-tedavisi

Stresle Başa Çıkmak İçin Hacamat Tedavisi Yaptırın

Stresle Başa Çıkmak İçin Hacamat Tedavisi Yaptırın

Stres, her yaştan insanda görülebilen ve yaşam kalitesinin azalmasına neden olan önemli bir sorundur. Hacamat tedavisi, stresin azalmasına, strese eşlik eden potansiyel tıbbi ve psikolojik rahatsızlıklardan kaçınmanıza yardımcı olabilecek güvenli bir tedavidir.

İnsanlar yaşamın her alanında mücadele içindedir. Dünyanın olumsuz koşullarıyla başa çıkmak zorundadır. Vücudumuz zor koşullarda tehlikeli bir durumla karşılaştığımızda adrenalin ve kortizon salgılamaya başlar. Adrenalin, kan dolaşımını, ağrı toleransını ve kandaki glikoz düzeylerini artırarak, tehlike durumlarında vücudu savunmaya geçirir.

Kalıcı stres, adrenalin ve kortizon seviyelerinin kanda yüksek kalmasına neden olur. Bu durum, birçok sağlık sorunlarına ve zihinsel komplikasyonlara yol açar. Hacamat tedavisi, vücudumuzun rahatlamasına yardımcı olarak stres giderme, basıncın neden olduğu sorunlardan kaçınılmasına ve iyileşmesine yardımcı olur.

Bir diğer önemli faktör, vücuttaki kan akışını artırmaktır. Kaslar ve dokular iyileştirici besinler ve bol oksijen ile dolup taştığı için tamamen rahatlarlar. Gevşeme ve rahatlama etkisi ile, sedasyona uğrayan insan rahatlar.

Strese girdiğimizde kaslarımız spazm halini alarak sertleşir. Bu nedenle, boynumuzda, omuzlarımızda ve sırtımızda gerginlik hissederiz. Hacamat tedavisi, bu gerginliği gidermeye çok yardımcı olur.

Kan dolaşımını iyileştirir.  Kan sağlıklı dolaşıma devam ederse, vücudun çeşitli hastalıklara karşı iyi bir savunması bağışıklığı olacaktır. Hacamat tedavisi kan dolaşımını harekete geçirmenin dışında, vücudun farklı bölgelerinde inflamasyona ve şişmeye neden olan sıvıları da ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Boyun Ve Omuz Ağrılarında Hacamat Tedavisi

Boyun ve omuz ağrısı birçok faktörden kaynaklanabilir. Bunlar arasında, yaralanmalar, artrit ve menenjit, psikolojik gerginlik yer alır. Yanlış duruş pozisyonları da boyun ve omuz ağrılarına neden olabilir. Baş ağrıları ve migren de boyun ağrısından kaynaklanabilir. Hacamat bu rahatsızlıkları gidermede en etkili yöntemdir

Geleneksel Tıp, vücudun meridyenleri içindeki yaşam enerjisinin serbest dolaşması gereğine inanmaktadır. Enerji akışı engellenmediği sürece, kişi sağlıklı kalır, ancak bu akıştaki herhangi bir tıkanıklık, rahatsızlıklara ve hastalıklara neden olabilir. Bu nedenle tıkanıklıkları serbest bırakmak ve böylece etkilenen dokuları iyileştirmek amaçlamaktadır. Hacamat tedavisi, iyileşen bölgeye kan tedarikini geri yüklemeye yardımcı olur, böylece iyileşme tekrar tetiklenecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir